logo fardad tajhiz

دکتر علی تاجرنیا، رئیس هیات مدیره جامعه دندانپزشکی ایران طی نامه‌ای خطاب به معاون درمانی وزارت بهداشت که در روز گذشته 10 اردیبهشت 1403 منتشر و در کانال تلگرام جامعه قرار گرفت، به وضعیت بازرسی از مطب‌ها و مراکز دندانپزشکی عضو این جامعه که به گفته او «همراه رفتاری توهین‌آمیز» با دندانپزشکان و کارکنان بوده است، اعتراض کرد.

متن کامل نامه دکتر علی تاجرنیا، رئیس هیات مدیره جامعه دندانپزشکی ایران به معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر کریمی

معاون محترم درمان

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با نهایت تأسف بایدتوجه جنابعالی را  به موضوع نگران کننده ای که این روزها گریبانگیر مطب ها و کلینیک های دندانپزشکی در مناطق مختلف کشور شده است جلب کنم. اخیراً همکاران من گزارش های متعددی از بازدیدهای سرزده کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه‌ها به همراه بازرسانی از اداره تعزیرات و افرادی از بازرسی قوه قضائیه را گزارش کرده اند که بسیاری از آنها با نام و مشخصات در فضای مجازی منتشر شده است. گرچه بازرسی و نظارت از مراکز درمانی امری متداول و قانونی است، لیکن هجمه ده نفری افراد و خصوصا حضور کسانی که در قوانین و مقررات اشاره ای به حضور ایشان نشده است به همراه رفتاری توهین آمیز با دندانپزشکان و کارکنان امری جدید، عجیب و خارج از عرف است.

موضوع نگران کننده در مورد این بازدیدها این است که به نظر می رسد این اقدامات صرفا مراکز درمانی که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند را هدف قرار داده و مامورین نظارتی چشم خود را بر فعالیت بسیاری از افراد غیرمجاز که علناً بدون هیچ عواقبی به فعالیت های درمانی می پردازند، می بندند. این استاندارد دوگانه نه تنها  ناعادلانه است، بلکه برای اعتبار و یکپارچگی سیستم مراقبت های بهداشتی ما نیز مضر است. لذا رسیدگی فوری به این اقدامات ناعادلانه ضروری است.

همکاران دندانپزشک و مدیران کلینیک های دندانپزشکی که علیرغم شرایط سخت اقتصادی، گرانی مواد و تجهیزات، مالیات بالا و تعرفه پایین، شکایت های ریز ودرشت بیماران و دانشگاه‌ها باز هم  متواضعانه در حال خدمت به مردم هستند، نباید این روزها از آزار و اذیت و ارعاب ماموران شما هم بترسند. همه اینها در حالی است که آنان به رغم مهاجرت روز افزون سایر همکارانشان در کشور مانده اند و صرفاً سعی می کنند مراقبت با کیفیتی را به بیماران و هموطنان خود ارائه دهند.

موکداً از جنابعالی می‌خواهیم که این حوادث و‌ منشأ آن ها را بررسی کرده و با دستور  مقتضی از تکرار آن جلوگیری نمایید.

با تشکر از توجه‌تان به این موضوع، منتظر اقدام سریع شما برای حل این مشکل هستیم.

دکتر علی تاجرنیا

رییس هیئت مدیره

 

منبع: کانال تلگرام جامعه دندانپزشکی ایران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها