logo fardad tajhiz
لوپ دندانپزشکی jtl mediplus

لوپ دندانپزشکی مدیپلاس Loupe JTL Mediplus

شرکت کره‌ای MediPlus که در سال 2005 تأسیس شد، ابتدا تجارت تولید دوربین‌های دهانی بی سیم را در کره آغاز کرد. بر این اساس تجربه و تخصص ویژه‌ای در زمینه لنزهای نوری و معاینه شفاهی به دست آورده است و بر مبنای آن شروع به توسعه آخرین لوپ از طریق طراحی نوری در سال 2011 کرد. لوپ دندانپزشکیَ mediplus JTL با لنز کریستالی سبک و شفاف از نمونه‌های دیگر در بازار جهانی بود و این مزیتی بزرگ برای آن است. 

لوپ های دندانپزشکی مدیپلاس جی تی ال (Loupe JTL Mediplus) در همان ابتدای عرضه در کشور کره جنوبی مورد توجه جامعه متخصصان قرار گرفتند؛ کیفیت قابل قبول و قیمت مناسب لوپ جراحی مدیپلاس آن را تبدیل به رقیبی جدی برای نمونه‌های خارجی کرد و خیلی زود با افزایش کیفیت بازارهای صادراتی در سراسر جهان برای این محصول گشوده شد. یکی از مزیت های بزرگ لوپ کره ای JTL لنزهای منحصربه فرد آن، بدنه‌های مقاوم و تنوع شخصی‌سازی شده برای کاربری های متفاوت است.

شرکت فرداد تجهیز نماینده رسمی مدیپلاس در ایران است. می‌توانید از طریق بخش تماس با ما یا فرم پایین صفحه با فرداد تجهیز در تماس باشید.

محصولات برند جی تی ال

Loups

ERGO Loupe

 لوپ ارگو (Ergo loupe) آخرین و جدیدترین محصول کمپانی مدیپلاس است. این لوپ از نوع TTL است، اما نسبت به مدل‌های قدیمی وضوح بالاتر و قدرت مانور 180 درجه به دندانپزشکان می‌دهد تا بالاترین دید را با بهترین ارگونومی تجربه کنید. نسل قبلی لوپ دندانپزشکی با داشتن 20 درجه inclination روی گردن کمک می‌کردن نیروی کم‌تری را روی گردن تحمل کنیم، اما در ارگو لوپ‌ها پوزیشن طبیعی برای استفاده کننده به وجود می‌آورند و تا 180 درجه میدان دید را افزایش می‌دهند.

TTL Loupe

لـوپ تی تی ال مدیپلاس (TTL Loupe) فناوری‌ست که به بسیاری از دندانپزشکان اجازه می‌دهد بدون دغدغه و فشار به ستون فقرات جزییات ابژه‌های مورد جراحی را دیده، بررسی و جراحی کنند. لوپ TTL در 5 بزرگنمايي 2.5، 3، 3.5، 4 و 5 قابل استفاده است. با بزرگنمایی به‌دست آمده شما می‌توانید فاصله ایمن از سوژه را حفظ کنید و درمان را به شیوه‌ای مطمئن و با استانداردهای مورد تایید انجام دهید.

TTL Loupe mediplus

Flip up Loupe Public Type

لـوپ فلیپ آپ پابلیک تایپ (Flip up Loupe Public Type) محصول حرفه‌ای مدیپلاس است که می‌توان آن را به تجهیزات وایرلس مجهز کرد و از آن خروجی روشنایی مدنظر را در سطوح مختلف به‌دست آورد. استفاده از تجهیزات جانبی روی لوپ فلیپ آپ مستقیما به نیاز پزشک بستگی دارد و به بالا بردن دقت در تشخیص و جراحی کمک بسیار زیادی می‌کند.

Flip up Loupe Public Type mediplus

Flip up Loupe Clip Type

لوپ فلیپ آپ کلیپ تایپ (Flip up loupe clip type) یکی از نمونه های برجسته از محصولات جی تی الی کره جنوبی است. طراحی خاص برای جراحی دهان و دندان بسیار کارآمد است و دقیقا بر اساس کاربردی است که از آن انتظار می‌رود. لوپ حرفه ای Clip type قدرت بزرگنمایی و مانورپذیری بالایی به استفاده کننده می‌دهد و به همین دلیل برای عمل‌های فک و دندان محصولی ضروری است.

Flip up Loupe Clip Type mediplus

Flip up Loupe Comi Type

لوپ فلیپ آپ کومی تایپ (Flip up Comi Type) نمونه دیگری از رده محصولات فلیپ آپ جی تی ال مدیپلاس است. امکان تنظیم لوپ و همچنین قاب کلاسیک آن گزینه مطلوب برای برخی از دندانپزشکان است. 

Flip up Loupe Comi Type mediplus

لوپ دندانپزشکی فلیپ آپ

لوپ دندانپزشکی فلیپ آپ JTL Flip up از یک طراحی ارگونومیک استفاده می‌کند تا حس پوشیدن را با عینک‌های معمولی تفاوتی نداشته باشد و عملکرد آن با طراحی عینک محافظ مورد علاقه بیمارستان‌ها افزایش می‌یابد. لوپ دندانپزشکی فلیپ آپ JTL Loupe از قاب‌های سبک وزن و با استحکام بالا ساخته شده است تا یک تناسب راحت داشته باشد و حتی در صورت استفاده طولانی مدت هیچ تغییر شکلی ایجاد نمی‌کند.

در اینجا باید به قاب مقاوم لوپ فلیپ آپ جی تی ال با جنس تیتانیومی اشاره کرد. افزایش مقاومت اطمینان بالایی به جراحان و پزشکان می‌دهد که مستقیما روی عملکرد آنان تاثیر خواهد گذاشت. 

محصولات جانبی لوپ فلیپ آپ


Touch on Light

نورهای وایرلس یکی از ویژگی های جالب و کارآمد برای محصولات JTL است. Touch on Light به شما کمک می‌کند ابزاری کارآمد داشته باشید.

Package
Package

لوپ دندان پزشکی یک پکیج کامل از آنچه شما به آن نیاز دارید، است. یک پکیج که به راحتی به مکان های مختلف حمل می شود.

Batteries and charger
Batteries and charger

باتری نور وایرلس به راحتی قابل شارژ است و نور را در 3 درجه متخلف تولید می‌کند. این درجات بر اساس نیاز شما قابل تنظیم است.

Hanger mediplus
Hanger

هنگر يونيورسال لوپ دندانپزشكي قابليت استفاده از لايت وايرلس روي عينك طبي و انواع لوپ رو فراهم می‌كند و برای کار در زمان طولانی مناسب است.

لوپ دندانپزشکی تی‌تی ال

لوپ دندانپزشکی TTL مدیپلاس (TTL Loup Mediplus) از مدل‌های کلاسیک لوپ است. کم‌تر دندانپزشکی وجود دارد که تجربه‌ استفاده از لوپ تی تی ال را نداشته باشد و از راحتی کار با آن بی‌خبر باشد. این رده از لوپ مدیپلاس با لنزهای ثابت و در 5 بزرگنمايي 2.5، 3، 3.5، 4 و 5 قدرت بالایی برای فعالیت کاری مرسوم به دندانپزشکان و متخصصان این حوزه می‌دهد.

لوپ تی تی ال (TTL Loup Mediplus) با فریم تیتانیومی و تنوع در فریم‌ امکان شخصی سازی محدود را به استفاده کننده می‌دهد. همینطور امکان بارگذاری لایت روی لوپ تی تی ال وجود دارد و می‌توان این لوپ را ارتقاء داد. 

محصولات جانبی لوپ تی تی ال


Touch on Light

نورهای وایرلس یکی از ویژگی های جالب و کارآمد برای محصولات JTL است. Touch on Light به شما کمک می‌کند ابزاری کارآمد داشته باشید.

لوپ TTL مدیپلاس
Package

لوپ های دندان پزشکی یک پکیج کامل از آنچه شما به آن نیاز دارید، است. یک پکیج که به راحتی به مکان های مختلف حمل می شود.

لوپ دندانپزشکی ارگو

لوپ دندانپزشکی ارگو (ERGO Loupe) جدیدترین نمونه از مدل‌های لوپ TTL محسوب می‌شود که توانسته با افزایش زاویه بالای دید و همچنین قدرت بزرگنمایی از 3.5 تا 6 محصولی کارآمد و قابل استفاده در انواع عمل‌های پزشکی و دندانپزشکی خلق کند. لنزهای ارگو قابل کاستومایزسازی با سوژه مورد نظر بوده و روی فریم‌های متنوع TTL قابلیت اجرا دارد. 

همینطور خصوصیت همیشگی لوپ TTL که بارگذاری لایت نیز هست را به مزیت‌های خود افزوده‌اند. 

محصولات جانبی لوپ ارگو


Touch on Light

نورهای وایرلس یکی از ویژگی های جالب و کارآمد برای محصولات JTL است. Touch on Light به شما کمک می‌کند ابزاری کارآمد داشته باشید.

ارگو لوپ
Package

لوپ های دندان پزشکی یک پکیج کامل از آنچه شما به آن نیاز دارید، است. یک پکیج که به راحتی به مکان های مختلف حمل می شود.

نماینده انحصاری جی تی ال در ایران
راهنمای خرید لوپ دندانپزشکی

لوپ دندانپزشکی (Dental Loupe) یا عینک میکروسکوپی دندانپزشکی وسیله‌ای برای بزرگ‌نمایی سطح دهان و دندان است. دندانپزشکان با کمک این ابزار می‌توانند با وضوح بالا دندان‌ها و لثه‌های مراجعان خود را معاینه نمایند. استفاده از عینک دوچشمی دندانپزشکی موجب بالا رفتن دقت و تمرکز دندانپزشکان می‌شود و عملکرد آنها را هم در تشخیص و هم در درمان بسیار بهبود می‌دهند. این وسیلۀ کاربردی از لنزهایی قدرتمند تشکیل شده است و همانند عینک روی چشم دندانپزشک قرار می‌گیرد.

لوپ دندانپزشکی مدی پلاس MediPlus Filp-Up Loupe

انواع لوپ دندانپزشکی

لوپ‌های دندانپزشکی را می‌توان به 2 دسته کلی ثابت (TTL) و متحرک (Flip-up) تقسیم کرد. البته نوع سومی هم به این دسته اضافه می‌شود؛ لوپ ارگو (Ergo loupe) جدیدترین محصول مدیپلاس است که میدان دید وسیعی برای متخصص ایجاد می‌کند.

لوپ ثابت یا تی‌تی‌ال و ارگو به طور اختصاصی بر اساس فاصله بین دو مردمک دندانپزشک ساخته می‌شود. مهم‌ترین ویژگی این نوع لوپ‌ها وزن پایین‌تر آنها است. لوپ متحرک یا فلیپ‌آپ نیز رایج‌ترین نوع این عینک‌های دوچشمی است. ویژگی اصلی این نوع لوپ‌ها امکان استفادۀ دندانپزشکان مختلف از آن است.

لوپ‌های چشمی دندانپزشکی را بر اساس نوع لنز آنها نیز طبقه‌بندی می‌کنند. لوپ گالیله با بزرگ‌نمایی حدود سه و نیم برابر و لوپ منشوری با بزرگ‌نمایی چهار تا شش برابر مهم‌ترین انواع آن هستند. لوپ‌هایی با لنز ترکیبی نیز در مواردی که نیاز به بزرگ‌نمایی بسیار زیاد است و یا در موقعیت‌هایی که نور بسیار شدیدی در محیط وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین لوپ دندانپزشکی

انواع لوپ‌های دندانپزشکی کره‌ای، چینی، ژاپنی و آلمانی در بازار ایران موجود هستند. جِی‌تی‌ال (JTL)، یونیوِت (Univet)، زومکس (Zumax)، اورنج دنتال (Orange dental)، بلمونت (Belmont)، دکتر کیم (Dr Kim)، هاین (Heine) و زایس (Zeiss) معتبرترین برندهای لوپ دندانپزشکی در ایران هستند. داشتن استانداردهای بین‌المللی این حوزه یکی از معیارهای مهم انتخاب لوپ‌های دندانپزشکی است.

لوپ دندانپزشکی جِی‌تی‌ال ساخت کمپانی کره‌ای مدیپلاس (Mediplus) در حال حاضر بهترین لوپ دندانپزشکی در بازار ایران محسوب می‌شود. کیفیت بسیار بالا، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش عالی مهم‌ترین ویژگی‌های عینک‌های دوچشمی دندانپزشکی جی‌تی‌ال مدیپلاس هستند. توصیه می‌شود پیش از خرید لوپ دندانپزشکی، کاتالوگ این محصولات به طور دقیق مطالعه شود. انتخاب لوپ دندانپزشکی مناسب بر اساس نیاز افراد و شرایط آنها متفاوت خواهد بود. تنوعی که شرکت‌های مختلف در تولید محصولات خود دارند نیز به همین دلیل است.

لوپ دندانپزشکی مدی پلاس MediPlus Filp-Up Loupe 2
ویژگی‌های مهم لوپ دندانپزشکی

علاوه بر مواردی که به کیفیت لنز لوپ دندانپزشکی مرتبط هستند، باید به ویژگی‌های دیگری نیز توجه داشت که با طراحی و ساخت این محصولات ارتباط دارند. برای خرید لوپ دندانپزشکی مناسب توصیه می‌شود به موارد زیر نیز توجهی ویژه داشته باشید:

سوالات متداول لوپ دندانپزشکی

لوپ دندانپزشکی در ابتدا برای حل مشکل دردهای عظلانی و مفصلی در میان پزشکان رایج شد. پیشینه استفاده از عینک‌های ریزبین در بین متخصصان به سال‌های بسیار دور بازمی‌گردد.

با این وجود خود لوپ به وسیله ای کارآمد برای بالا بردن بهره‌وری در زمان و دقت عمل های جراحی تبدیل شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. لوپ در پزشکی، مهندسی، ساعت سازی و… مورد استفاده است. در سال‌های اخیر با اضافه شدن ابزارهای دقیق، امکان شخصی سازی و افزایش رزلوشن و عمق میدان در لوپ دندانپزشکی این ابزار به کالای جدایی ناپذیر از جراحی ها، معاینات و آزمایش‌های دهان و دندان و عمل های مشابه در میان پزشکان تبدیل شد.

قیمت لوپ چشمی دندانپزشکی به لنز به کار رفته در آن بستگی دارد. این لنزها دارای قدرت بزرگنمایی و وضوح تصویر متفاوت هستند. ظرفیت باتری و میزان نور چراغ‌ها نیز از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت این تجهیزات هستند. قیمت لوپ دندانپزشکی در سال 1402 از 41 میلیون تومان آغاز می‌شود.

لوپ کره ای مهم‌ترین رقیب در میان تولیدکنندگان آسیایی شرقی این محصول در جهان به حساب می‌آید. مصداق آن رقابت سنگین این شرکت‌ها با شرکتهای غربی در گرفتن بازارهای اروپایی و آسیایی است. بهترین شرکت تولید کننده لوپ کره ای شرکت MediPlus که از 2005 دوربین‌های دهانی بی سیم در کره جنوبی تولید کرده و قدمت بالایی در این زمینه دارد. لوپ دندانپزشکی mediplus JTL با لنز کریستالی سبک و شفاف از نمونه‌های دیگر در بازار جهانی بود و این مزیتی بزرگ برای آن است. 

آی تی یا ذره بین دندانپزشکی برای مدت طولانی بین دندانپزشکان رایج بود با این حال نقاط ضعفی داشت. در ادامه به تفاوت‌های آی تی و لوپ جدید اشاره می‌شود:

 1. عدم سفارشی سازی در طراحی (غیر ارگونومیک) که باعث کشیدگی گردن و کمر می شود.
 2. آی تی امکان استفاده با عینک شخصی را نداشتند، اما در لوپ جدید این امکان وجود دارد.
 3.  JTL Loupe در برابر پاشش و تشعشع پزشکان را محافظت میکند اما در مورد آی تی اینگونه نیست.
 4. لوپ دندانپزشکی جدید دارای LED برای وضوع و کنترل نور روی سوژه و همگام سازی برای وضوح بیشتر هستند، اما این مورد درباره آی تی قدیمی صدق نمی‌کند.
 5. راحتی و سهولت استفاده از Loupe به دلیل فناوری پیشرفته آسان است، اما در مورد آی تی های قدیمی اینگونه نیست.

شاخص های انتخاب لوپ دندان پزشکی به شرح زیر است:

 • میزان بزرگنمایی

مانند بسیاری از لنزها و عینک های دو چشمی بزرگنمایی مهمترین فاکتور برای انتخاب لوپ است. در حالی که بزرگنمایی 3 استاندارد مرسوم در این حوزه است لوپ JTL تا 5 برابر بزرگنمایی برای استفاده کننده ایجاد می‌کند.

 • عمق میدان

به گستردگی محدوده‌ ای که جلوتر یا عقب‌تر از سوژهٔ اصلی است و دید سويه در آن بخش واضح و شفاف می‌شود، عمق میدان گفته می‌شود. این ویژگی یکی از شاخص‌های مهم در انتخاب لوپ است.

 • وزن

طبیعی است که وزن پایین مزیت بالاتری دارد، اما این وزن باید تا حد مشخصی کم شود تا از کنترل پذیری در استفاده کننده نکاهد.

 • رزولوشن

وضوح و میزان تشخیص جزییات و اجزای سوژه

 • جنس بدنه

شاخص بعدی جنس بدنه است. جنس تیتانیوم که مقاومت بالا و سبکی بسیار بالایی دارد از بهترین متریال‌های موجود برای ساخت لوپ دندانپزشکی است.

 • انحراف کروماتیک و کروماتیک

به مجموعه ای از کنترل رنگ‌ها و انحراف از و مواج شدن تصاویر در لوپ مربوط می‌شود که در هر محصول شاخص استانداردی دارد.

 • تجهیزات جانبی

دارا بودن لایت وایرلس Lite warless ، میزان نوردهی این تجهیزات، درجه بندی و باتری‌های آن، پک‌های استاندارد و مواردی از این دست از دیگر شاخص های بررسی لوپ دندان پزشکی است. 

لوپ فلیپ فلاپ

 • لوپ فلیپ آپ قابلیت شصی سازی دارند اما این در برابر لوپ های TTL کم‌تر است.
 • لوپ فلیپ آپ از دیگر انواع لوپ سنگین‌تر هستند.
 • دید میدانی این نوع از لوپ محدود است.
 • قیمت پایین تر از مدل های مشابه

لوپ های TTL

 • لوپ TTL بیشتر از لوپ فلیپ آپ قابلیت شخصی سازی بسیار بیشتری دارد؛ تنظیم دقیق میان دو مردمک – فاصله دقیق میان سوژه (بیمار) و دندانپزشک و همین‌طور اندازه سر دندانپزشک یا متخصص که به ایستایی آن بسیار کمک می‌کند.
 • این لوپ از انواع دیگر سبک تر بوده و برای افراد حساس بسیار مناسب است.
 • میدان دید وسیع نسبت به دیگر انواع لوپ
 • قیمت بالاتر نسبت به لوپ فلیپ آپ

اجزای تشک دهنده لوپ دندان پزشکی به شرح زیر است:

 1. عدسی لنز با بزرگ نمایی 5 برابر
 2. عینک دو چشمی با بدنه تیتانیوم
 3. لامپ LED یا منبع نور
 4. باتری LED

علاوه بر ابعاد متناسب و ارگونومی عینک، توجه به معیارهای تخصصی زیر می‌تواند در تهیه لوپ دندانپزشکی مناسب به شما کمک کند:

میزان بزرگ‌نمایی لوپ‌های دندانپزشکی به طور متوسط سه تا پنج برابر است.

عمق میدان هر چقدر بیشتر باشد، محدودۀ وضوح بیشتری در اختیار دندانپزشک قرار می‌دهد.

میدان دید هر قدر وسیع‌تر باشد، جزئیات کمتری در دیدرس پزشک خواهد بود.

کیفیت نور لوپ‌ها موضوعی بسیار مهم است، زیرا ممکن است در تشخیص حرفه‌ای اختلال ایجاد کند. بنابراین رنگ نور لوپ‌ها باید تا حد امکان به نور طبیعی نزدیک باشد.

لوپ‌های سنگین و حجیم برای کار مداوم مناسب نیستند. این نوع عینک‌ها معمولاً بزرگ‌نمایی زیادی دارند.

ضدآب بودن لوپ دندانپزشکی موضوعی مهم است که نباید آن را فراموش کرد. شست‌وشو و ضدعفونی مداوم این عینک‌ها و تمام تجهیزات همراه آنها باید به طور مداوم انجام شود.

لوپ چشمی به دندانپزشکان کمک می‌کند بدون خم کردن گردن و کمر، تصویری بزرگ‌نمایی‌شده و شفاف از دهان و دندان داشته باشند. استفاده از عینک میکروسکوپی دندانپزشکی در جراحی‌های طولانی‌مدت  اهمیتی بسیار زیاد دارد.

شرکت فرداد تجهیز معتبرترین شرکت در حوزه واردات تکنولوژی‌های روز دندانپزشکی از نمایندگی رسمی برندهای یوجوی (YOUJOY) چین و مدی‌پلاس (MEDIPLUS) کره در ایران است و این محصولات را با آموزش و گارانتی در اختیار خریداران قرار می‌دهد. 

با ما تماس بگیرید

نام(Required)
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .