logo fardad tajhiz
سنسور RVG

Sensor RVG | سنسور RVG یوجوی

سنسور RVG یا رادیوویزوگرافی (Radio Viso Graphy) جایگزینی برای رادیوگرافی اشعه ایکس در دندانپزشکی است. سیستم بسیار سریع و دقیق که اطلاعات در همان مطلب در اختیار پزشک قرار می‌دهد تا به راحتی تصمیم بگیرد.

RVG بروزترین نوآوری در تصویربرداری دیجیتال است و وضوحی برابر با 20LP/mm ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر با فرداد تجهیز تماس بگیرید.

سنسور RVG یا سنسور آر وی جی
RVG sensor

سنسور آر وی جی محصول شرکت Youjoy

شرکت Ningbo Youjoy Dental  Equipment Co., Ltd در می 2005 تاسیس شد. این شرکت تولید تجهیزات حرفه‌ای دندانپزشکی، تحقیق و توسعه، تولید و فروش را با هم ادغام کرده است. Ningbo Youjoy در صنعت دستگاه‌های دندانپزشکی بسیار خوشنام است و شهرت بسیار خوبی در سراسر جهان به دست آورده است. محصولات این شرکت در داخل و خارج از چین و در بین دندانپزشکان در سراسر جهان محبوب هستند.
محصولات اصلی Youjoy سنسور RVG  و اسکنر داخل دهانی دیجیتال هستند. از دیگر محصولات این شرکت می‌توان به استریل کننده بخار و دستگاه دیجیتال دندانپزشکی نام برد.

طراحی محصول RVG

سنسور RVG دندان پزشکی YOUJOY فناوری نوینی برای تصویربرداری قبل و پس از عمل است. این فناوری ابداع نوینی در تکنولوژی‌ دندانپزشکی محسوب می‌شود که به سرعت در حال استفاده در سطح جهانی است. ابرازی کاربردی برای هر مطب دندانپزشکی که سرعت، دقت و عملکرد پرشکان را به شدت افزایش می‌دهد. 

راهنمای خرید سنسور آر وی جی

سنسور آر وی جی (RVG) ابزاری برای تصویربرداری دیجیتال از دندان است و بهترین جایگزین رادیوگرافی محسوب می‌شود. دندانپزشکان با کمک این ابزار پیشرفته می‌توانند تصویری با وضوح بسیار بالا از دندان مراجعان خود داشته باشند. سنسور آر وی جی یکی از مهم‌ترین ابزارهای دندانپزشکی دیجیتال است که در تشخیص و درمان نقشی مهم ایفا می‌کند. استفاده از این دستگاه در کلینیک‌ها و مطب‌های دندانپزشکی در سراسر دنیا بسیار رایج شده است. در این مقاله، مهم‌ترین معیارهای انتخاب سنسور آر وی جی مناسب را بررسی کرده‌ایم.

معیارهای انتخاب سنسور آر وی جی مناسب

مهم‌ترین معیارهایی که هنگام خرید سنسور آر وی جی (RVG) باید به آنها توجه داشت عبارتند از:

سنسور آر وی جی

بهترین سنسور آر وی جی (RVG)

انواع سنسورهای آر وی جی چینی، کره‌ای، ژاپنی و آلمانی در بازار ایران موجود هستند. یوجوی (Youjoy)، وودپیکر (Woodpecker)، اوندی (Owandy)، کداک (Kodak)، واتک (Vatech) و تریدنت (Trident) معتبرترین برندهای آر وی جی در ایران هستند. داشتن استانداردهای بین‌المللی این حوزه یکی از معیارهای مهم انتخاب سنسورهای آر وی جی دندانپزشکی است. گفتنی است که برخلاف روش‌های سنتی تصویربرداری از دندان، آر وی جی از اشعه‌ای با انرژی پایین استفاده می‌کند که هیچ ضرری برای بیمار ندارد. 

سنسور آر وی جی یوجوی در حال حاضر بهترین سنسور آر وی جی در بازار ایران محسوب می‌شود. کیفیت بسیار بالا، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش عالی مهم‌ترین ویژگی‌های سنسورهای آر وی جی یوجوی هستند. توصیه می‌شود پیش از خرید آر وی جی (RVG) کاتالوگ هر محصول را به صورت دقیق مطالعه کنید. انتخاب آر وی جی مناسب بر اساس نیاز اشخاص و شرایط آنها متفاوت خواهد بود. تنوعی که شرکت‌های مختلف در تولید محصولات خود دارند نیز به همین دلیل است.

برای آشنایی بیشتر با روش‌های تصویربرداری می‌توانید به مطلب انواع روش‌های تصویربرداری از دندان بلاگ فرداد تجهیز مراجعه کنید.

ویژگی‌های مهم سنسور آر وی جی

علاوه بر مواردی که به تکنولوژی سنسور آر وی جی (RVG) مرتبط هستند، باید به ویژگی‌های دیگری نیز توجه داشت که با طراحی و ساخت این محصولات ارتباط دارند. برای خرید سنسور آر وی جی مناسب توصیه می‌شود به موارد زیر نیز توجهی ویژه داشته باشید:

سوالات متداول سنسور RVG

آر وی جی (RVG) مخفف رادیو ویزو گرافی (Radio Viso Graphy) است که بهترین جایگزین رادیوگرافی اشعه ایکس در دندانپزشکی محسوب می‌شود. در این روش، تمام اطلاعات ضروری برای دندانپزشک به سرعت و با دقت بسیار بالا در اختیار او قرار می‌گیرد.

سنسور RVG به‌روزترین تکنولوژی و مهم‌ترین نوآوری در تصویربرداری دیجیتال در حوزه دندانپزشکی است. این تکنولوژی جدید امکان تصویربرداری از دندان‌ها را با وضوحی برابر با 20 LP/MM ارائه می‌دهد.

قیمت سنسور رادیوگرافی دندانپزشکی در سال 1402 از حدود پنجاه میلیون تومان تومان آغاز می‌شود. این قیمت مخصوص محصولات با برند معتبر است. قیمت آر وی جی به میزان وضوح تصویر و سرعت پردازش دستگاه بستگی دارد.

سنسور یوجوی، وودپیکر، تریدنت، اوندی، کداک و واتک شناخته‌شده‌ترین برندهای آر وی جی در بازار ایران هستند. آر وی جی یوجوی به دلیل کیفیت و قیمت متناسب آن انتخاب اول بسیاری از کلینیک‌های معتبر دندانپزشکی در سطح کشور است.

این سنسور در پشت دندان قرار می‌گیرد و پس از تاباندن اشعه ایکس، تصویر دندان مورد نظر روی صفحه کامپیوتر نمایش داده می‌شود.

آر وی جی (RVG) به‌روزترین تکنولوژی و مهم‌ترین نوآوری در تصویربرداری دیجیتال در حوزه دندانپزشکی است. این تکنولوژی جدید امکان تصویربرداری از دندان‌ها را با وضوحی برابر با 20 LP/MM ارائه می‌دهد.

علاوه بر ابعاد، ارگونومی و کیفیت تصاویر، توجه به معیارهای تخصصی زیر می‌تواند در تهیه آر وی جی دندانپزشکی مناسب به شما کمک کند:

به کار رفتن آلیاژ سی‌اس‌آی (CSI) در لایۀ سنتیلاتور به منظور کاهش اثرات اشعه ایکس

وجود تراشۀ سی‌ام‌اواس (CMOS) برای مصرف انرژی کمتر هنگام پردازش تصاویر

داشتن لایۀ فایبراپتیک برای مهار اشعه ایکس و بالا رفتن عمر بُردهای الکترونیکی

داشتن لایۀ آنتی‌شوک برای محافظت از سنسور در برابر ضربه‌های ناگهانی

آسان بودن کار با نرم‌افزار دستگاه

داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر

شرکت یوجوی (Youjoy) یکی از معتبرترین تولیدکنندگان تجهیزات دندانپزشکی در جهان است. سنسورهای آر وی جی یوجوی تمامی استانداردهای بین‌المللی این حوزه را دارند و مورد تأیید دندانپزشکان در سراسر دنیا هستند. استفاده از جدیدترین نوآوری‌های این حوزه، وضوح تصویر بسیار بالا و طول عمر بسیار زیاد مهم‌ترین مزیت‌های آروی‌جی‌های یوجوی هستند.